Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

PRP Tedavisi Nedir?

Platelet Rich Plasma (trombositlerden zenginleştirilmiş plazma) yani kısaca PRP, uygulamaya verilen isimdir.

PRP Tedavisi Nedir?
PRP Tedavisi Nedir? Border

Platelet Rich Plasma (trombositlerden zenginleştirilmiş plazma) yani kısaca PRP, uygulamaya verilen isimdir. Bir kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye cilt gençleştirme amaçlı geri verilmesi işlemidir. PRP uygulaması yara izleri, kırışıklıklar, lekeler ve saç dökülmesi tedavisinde de kullanılır. Kendi kanınız kullanılarak uygulanacak işlemin sonuçları oldukça etkilidir. Plazma içinde yoğun olarak bulunan trombositler cilde verildiğinde bünyelerinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarır, bu da cildin kendini hızla yenilemesini sağlar.

PRP Nasıl Uygulanır?

Kişinin kanı steril bir ortamda alınarak özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürede işleme tabi tutulur. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, trombosit açısından zengin bölümü üst kısımda toplanır. Trombosit bakımından zengin bu plazmanın uygulama yapılacak bölgeye verilme işlemi ise yaklaşık 20-30 dakika sürer. Uygulamadan hemen sonra ciltte canlılık ve parlaklık ortaya çıkar. Üç veya dört uygulamadan sonra belirgin bir etki görülür.

Uygulama Alanları Nelerdir?

Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine,

  • Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine,
  • Lazerle soyma gibi uygulamalardan hemen sonra derinin hızla yapılanmasını sağlamada,
  • Deride yılarca ultraviyole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik parlaklığın kazandırılmasında,
  • İyileşmesi süresi uzayan yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünde,
  • Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer uygulamalara yardımcı olarak,
  • Yüz bölgesindeki yılların getirmiş olduğu çöküntü olan bölgelerde dolgu amaçlı kullanılır.
  • 2-4 hafta ara ile 3-4 uygulamadan sonra yılda bir tekrarlanırsa, kürlerin etkisi daha uzun süreli olur.

DİĞER BLOG YAZILARI

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.