Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Lazer ışığı kullanılarak cilde zarar vermeden varis tedavisinin gerçekleştirilmesidir.

Kılcal damar varisleri, kılcal damarların kırmızı veya koyu mavi renkte deri yüzeyinde görülmesi ile karakterize damar genişlemesidir. Düşme veya çarpma gibi nedenlerle genç yaşlarda da görülebildiği gibi genellikle orta ve ileri yaş grubunda daha sık ortaya çıkar. Varis, bacak toplardamarlarının genişlemesi, uzaması ve bükülmesi ile meydana gelir ve 4 tip varis bulunmaktadır: Örümcek Ağı: Telanjiektazi adı verilen damarların genellikle kırmızı renkte ve yıldız formunda deri yüzeyinde belirmesi şeklinde görülür.

El ile hissedilmez. Retükiler varis: Ciltte hafif çıkıntılı, el ile zor hissedilen, çapı 4mm’den az mavi renkli varislerdir. İri toplardamar varisleri: Çapı 3mm’den büyük, geniş kıvrımlar oluşturan, el ve göz ile kolayca fark edilen varis türüdür. Derinde Yer Alan Varisler: Bu varis çeşidi deri yüzeyinde görünmese de bacaklarda ödem ve dolaşım sorunlarına yol açabilmektedir. Deri yüzeyinde gözle görülür hale gelen kılcal damar ve varisler, çoğu zaman uzun süre ayakta kalınan işlerde çalışan bireylerde görülür. 

Bunun yanında kalıtım, hormonal ilaç kullanımı, gebelik, kazalar, sürekli oturma gerektiren işler, alkol tüketimi de varise neden olabilen faktörler arasındadır. Kalıtım, varis damarlarının oluşumunda en önemli nedenlerden biridir. Genellikle bireyin aile üyelerinde de aynı problem görülür. Cilt yüzeyinde belirgin bir şekilde görülen kılcal damarlar ve varisler, kişilere rahatsızlık verebilmektedir. Özellikle varis görülen bireylerde ağrı ve ağırlık hissi oluyorsa, ciltte kızarıklık, kaşıntı ve kuruluk gözlemleniyorsa mutlaka bir kalp damar uzmanına başvurulmalıdır. Kılcal damar ve varis tedavisinde lazer ısısı ile damarda kontrollü bir tahrip oluşturulur ve damarın kaybolması sağlanır.

Yüzeysel damarlar için cildin üzerinden, daha büyük varis damarları içinse içeriden atış yapan lazer teknolojileri kullanılır. Tedavi, seanslar şeklinde uygulanır. Yaklaşık 6-12 hafta aralıklarla gerçekleştirilir. Tedavi süresi kişiye ve lazer ile tedavi uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte genellikle 2-3 seans arasındadır. Kılcal damar ve varis tedavisinde, işlem sırasında kızarma görülmesi normaldir. İşlem sonrası uzman doktorun önerdiği kremler kullanılır ve işlem yapılan bölge güneşten korunmalıdır.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.