Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Alerjik egzama olarak bilinen deri hastalığıdır.

Atopik Dermatit Nedir? Atopik Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Alerjik egzama olarak da adlandırılan atopik dermatit; diğer atopik hastalıklara (burun ve gözün eş zamanlı iltihaplanmasıyla ortaya çıkan alerjik rinokonjonktivit ve/veya bronşiyal astım) sahip ailelerde sıklıkla görülen, kaşıntı ve kızarıklıklarla kendini gösteren alerjik deri hastalığıdır. Genellikle erken çocukluk döneminde başlar ve ilerleyen zamanlarda saman nezlesi de denilen alerjik rinit ya da astım gibi hastalıkların habercisi de olabilir.

Atopik Dermatit her yaşta görülebilse de genellikle %50 oranında ilk 1 yaş içinde, %80 oranında ise ilk beş yaş içinde başladığı görülmektedir. Deride kuruluk, kaşıntı, kızarıklık ile kendini gösterir. Cildin bariyer fonksiyonları bozulduğu için su tutma özelliği azalır. Cilt, mikroplara açıktır ve enfeksiyon riski fazladır. Başvuracağınız dermatoloji uzmanları gerekli tedaviyi düzenleyecek ve deri bakımı konusunda sizi bilgilendirecektir.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.