Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Q Switch Lazer, çok kısa sürede çok güçlü atım yapma özelliğine sahiptir.

Q-Switched Nd: YAG Lazer teknolojisi, cilt lekelerini yok etmede kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Dermiste fibroblast aktivasyonuna bağlı olarak elastin ve kolajen seviyelerini arttırırken, istenmeyen cilt lekelerini yok eder. Enerjiyi eşit bir şekilde dağıtmasıyla bilinen Q-Switched Nd:YAG Lazer, melanin içeren hücreler tarafından emilir. Cildin kendi renginde olan hücrelere etki etmez. Melanin, cilde rengini veren maddedir ve cilt lekeleri, farklı nedenlerle melaninin yoğunlaştığı bölgelerde görülür.

 

Epidermal lezyonlar olarak sınıflandırılan çiller, güneş lekeleri, cafe-au-lait lekeleri, daha yüzeysel cilt seviyelerine etki gösteren 532nm dalga boyutuyla tedavi edilirken, dermal lezyon olarak sınıflandırılan lekeler, daha derinde bulundukları için 1064 nm dalga boyutu kullanılır. Q-Switched Nd: YAG lazer, Karbon Peeling ile genişlemiş gözeneklerin sıkılaşması, ciltte yağlanma probleminin azaltılması, lekelerin azaltılması  ve ince kırışıklıkların giderilmesi gibi tedavilerde kullanılır. Ciltteki probleme göre seans süresi değişmekle beraber genelde 4-10 seans ile ciltteki leke problemleri giderilir.

Q-Switched Nd: YAG lazer ile Dövme Silme

Q-Switched Nd: YAG lazerler, dövme silme işlemlerinde en çok başvurulan yöntemlerden biridir. QSwitched Nd: YAG lazer enerjisi deri altında boyalı bölgeye nüfus eder ve boyayı küçük parçalara ayırır. Bu işlem lenf dolaşımını tetikler ve boyayı deriden uzaklaştırır. Uygulamada lazer ışınları renk pigmentini görüp yok ederken, dokunun mümkün olduğunca az zarar görmesi hedeflenir.

Q-Switched Nd: YAG lazerler ciltte derinlere inebilir ve yalnızca uygulama bölgesine noktasal etki gösterebildiğinden, dokuya zarar vermez ve deride renk değişikliği oluşması gibi riskler daha düşüktür. İşlem için genellikle anestezi gerekmez. Bazı durumlarda lokal etkili anestetik kremler veya soğuk hava kullanılabilmektedir. Q-Switched Nd: YAG lazerler, koyu renk boyaların kullanıldığı dövmelerde daha başarılı sonuçlar verir. Dövme sildirmek isteyen bireyin dövme rengi, deri rengi, güneşten bronzlaşma durumu, ne kadar süredir dövmeye sahip olduğu gibi durumar süreci etkileyen faktörlerdir.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.