Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Leke tedavisi için tercih edilen uygulamalardan biridir.

Cosmelan (Dermamelan) Cosmelan (Dermamelan), leke tedavisinde oldukça etkili bir peeling yöntemidir. İçeriğinde soyucu ve baskılayıcı enzimsel maddeler barındırır. Cosmelan – Dermamelan, cilt tonunu eşitler ve melanin üretiminin önüne geçer. Derideki melanin miktarını azaltarak, leke oluşumunu engeller. Özellikle güneş ışınlarına maruz kalınması sonucu ciltte oluşan lekelerin tedavisinde ve melazma tedavisinde etkili bir yöntemdir. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi, kol, bacaklar ve karın bölgesinde görülebilen cilt lekeleri, cildin aşırı melanin salgılaması ile ortaya çıkar. Cosmelan – Dermamelan tedavisi ile bu cilt lekelerini azaltmak mümkündür.

Kimyasal peeling yönteminde olduğu gibi ciltte oluşan lekelerin soyularak yok edilmesini sağlamaktadır. Cilt pigmentasyonlarının kesin oluşum sebebi bilinmemekle birlikte yaz aylarında güneşe fazla maruz kalınması en yaygın nedenler arasındadır. Bunun nedeni, güneşten gelen U.V. ışınlarının derideki pigment üreten hücreler olan melanositleri uyarması ve leke üretimini arttırmasıdır.  Bunun yanında cilde doğrudan gelen güçlü yapay ışıklar ( ampuller, florasan lambalar vb.) da zamanla ciltte lekelenmeye sebep olabilir.

Cosmelan, hem cildi soyarak hem de ciltte renk üretimini tetikleyen  tyrosinase adlı enzimi baskılayarak etki eder.  Dolayısı ile gebelik lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi farklı cilt leke problemlerinin tedavisinde de güçlü ve etkili bir yöntemdir.

Bu enzimin baskılanması sonucu deride melanin oluşumu azalır ve ciltte koyulaşma görülen bölgelerin rengi açılır. Cosmelan – Dermamelan, her cilt tipine uygundur. İşlem sonrası ciltte herhangi bir yara oluşmamaktadır. İşlem sonrası günlük hayata dönülebilir. Birkaç gün ciltte soyulma olacaktır. Cosmelan-Dermamelan tedavisi sonrası bakım ürünleri ve güneş koruyucular kullanılmalıdır.

Cosmelan uygulaması öncesi cilt muayene edilir ve lekelerin durumu kontrol edilir. Sonrasında cilt, özel bir arındırıcı uygulanarak temizlenir. Temizlenen ciltte leke görülen bölgelere enzim peeling sürülür. Peeling, cilt tarafından emilmeye başlar. Cildin yapısına ve lekelerin durumuna göre enzim peeling 4-8 saat gibi bir süre ile ciltte bekletilir. Sonrasında cilt temizlenir ve ardından cildi besleyen, nemlendirici kremler sürülür. Uygulamadan sonra da özel devam kremleri kullanılır. Cosmelan – Dermamelan tedavisinin etkileri uzun solukludur. Ancak güneşe aşırı maruz kalınması ve bazı hormonal hastalıklar nedeni ile ciltte yeniden lekelenme oluşabilir. Bu nedenle koruyucu önlemlerin alınması önerilir.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.