Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemidir.

Açılımı High Intensity Focus Ultrasound (Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason) olan HIFU, cilt gençleştirme ve gerginleştirmede yaygın olarak kullanılan bir teknolojidir. Aynı amaca yönelik cerrahi yöntemlere güçlü bir alternatif olan Fokuslu Ultrason, özellikle yüz ve boyun bölgesinde görülen deformasyonları yok etmek için ses dalgalarını kullanır. Fokus Ultrason teknolojisiyle yüksek yoğunluklu ses dalgaları kullanılarak, kontrollü doku hasarı yaratılır ve tam hedeflenen derinlikteki doku üzerine yüksek ısı uygulanır. 

Bölgede milimetrik aralıklar oluşturan yanık alanları onarmak için harekete geçen hücreler, kolajen üretmeye başlar. Vücudun kendi kendini onarmak için kullandığı kolajen, bir protein olup cildin gençlik kaynağıdır. Yaşın ilerlemesi için vücudun doğal kolajen üretimi yavaş yavaş azalır ve cilt kendini onarma ve yenileme yeteneğini kaybeder. Bu da ciltte kırışıklık, sarkma, gevşeme, lekeler ve solgun bir görünüme neden olur. Fokuslu ultrason uygulaması kolajen üretimini tetikleyerek, yaşlanma etkilerini gideren bir süreç başlatır.

Yeniden kolajen üretmeye başlayan cilt, bir süre sonra gençleşir ve gerginleşir. Hifu, doğrudan doku içerisine etki eden güvenilir bir tedavi yöntemidir. Hassas hedeflemeye uygun olması nedeni ile farklı doku katmanlarına ve faklı ciltlere uygulanabilmektedir. Hifu teknolojisi, farklı cilt bölgelerine ve farklı cilt problemlerine uygun olacak şekilde özel başlık ve vektör seçimi yapılarak uygulanır. Derinin ince olduğu kaş ve göz çevresinde 1,5 mm’lik başlık kullanılarak göz kapağı kaldırma ve ince çizgileri yok etme gibi işlemler yapılabilir.

Derinin orta kalınlıkta olduğu yanak, çene, dekolte bölgesi, meme ve kollarda 3 mm’lik, derinin kalın olduğu kol, basen, boyun, gıdı ve bacaklarda sıkılaştırma, selülit ve çatlak giderme için ise 4,5 mm’lik başlık kullanılır. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında en etkili uygulamalardan biri olan HIFU, tek seanslık bir uygulamadır. Bıçak altına yatmadan da etkili ve güvenli bir şekilde cilt gençleştirme ve sıkılaştırma tedavisine olanak tanır. Genellikle otuzlu yaşlardan itibaren tercih edilir. Diğer cilt bakımı ve cilt gençleştirme yöntemleri ile kombine olarak kullanılmaya uygun bir yöntemdir.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.