Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Ciltte beyaz pullarla kaplı engebeli kırmızı lekelerin görülmesidir.

Sedef Hastalığı Nedir? Sedef Hastalığı Tedavisinde Ne Etkilidir?

Dünya nüfusunun % 2’sinde görülen psöriazis (sedef), devamlılığı olan bir deri hastalığıdır. Deride, hafif kabarık bir zeminde beyaz, kalın, parlak ve kuru kepekler oluşur. Hastalık, bazı hastalarda birkaç yıl ya da ay sürebilirken bazı hastalarda ise ömür boyu devam edebilmektedir. Hastalığın şiddeti döküntülerin az veya çok olması ise kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bazı hastalarda hafif bir biçimde yalnızca diz, dirsek, saçlı deri gibi belli başlı bölgelerde görülebilirken, bazılarında ise tüm vücutta yaygın bir şekilde görülebilmektedir. Sedef Hastalığının tedavisi ise tipine ve yaygınlığına göre değişmektedir.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.