Aysegul Güney Whatsapp
Online Randevu

Silinmesi istenen dövmeler lazer ile kolaylıkla deri yüzeyinden yok edilebilmektedir.

Dövme, kalıcı bir işlemdir ve dövme yaptıran bir birey, herhangi bir nedenle vücudunda artık dövme olmasını istemediğinde dövme sildirme işlemine başvurabilir. Lazerle dövme silme, dövmede kullanılan renk pigmentlerini hedef alarak, bu pigmentleri yok eden bir teknolojidir. Bu uygulamada lazer ışınları renk pigmentini görüp yok ederken, dokunun mümkün olduğunca az zarar görmesi hedeflenir. Lazerle dövme silme işleminden önce cilt ve dövme analizi yapılır.

Lazer silme işlemi, uzun ve incelikli bir süreçtir ve her zaman yüzde yüz sonuçlar elde edilemeyebilir. Leke silme tedavilerinde de kullanılan lazerler ile epidermis tabakasına ışınlar gönderilir. Bu ışınlar, dermis ve deri altına işlemiş olan dövmeye rengini veren bileşenler tarafından emilir. Bu sayede dövmeyi oluşturan kimyasal maddeyi parçalayarak yok eder. Dövmenin boyutuna, rengine ve yoğunluğuna göre lazer dalga boyutu ayarlanır. Lazer ile dövme sildirme işlemi güvenilir bir yöntemdir. Yapılan atışlarda dokulara zarar verilmez.

Dövmede siyah renkler lazer tarafından daha rahat algılanabilmektedir. Bu yüzden açık renkli boyaların kullanıldığı dövmelere nazaran daha iyi sonuçlar gözlenir. Birden çok renk kullanılmış dövmelerde farklı dalga boyutlarına başvurulur. Dövme sildirme işleminde dövmenin vücudun hangi bölgesinde bulunduğu önemli bir unsurdur. Özellikle el ve ayak parmak uçlarına denk gelen dövmeleri silmek için daha fazla seans sayısı gerekmektedir.

Sırt, bacak gibi daha büyük alanlarda ise daha etkili bir işleme başvurulur. Dövmenin rengi, kullanılan boya miktarı ve cinsine göre, silme işleminin süresi kişiden kişiye değişir. Seanslar, ortalama bir buçuk iki hafta aralıklarla gerçekleştirilir. Yazın cildin güneşten lekelenme ihtimali daha yüksek olduğundan, dövme sildirme işlemi için kış ayları daha uygundur. Lazer ile dövme silme işleminden sonra ilk 24 saat bölgeye su temasından kaçınılmalıdır. İşlemden bir gün sonra duş alınabilir ancak sıcak su kullanılmamalıdır. İşlemden sonraki ilk bir hafta deniz, havuz, sauna, buhar odası, solaryum gibi etkinliklerden uzak durulmalıdır.

BLOG

Güncel haber ve içerikleri bizimle takip edebilirsiniz.

Sedef Hastalığı Nedir?

Sedef Hastalığı Nedir?

Günümüzde sık görülen cilt hastalıklarından biri de sedef hastalığıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Sedef hastalığı; cilt hücrelerinin normalden bir kaç kat daha hızlı bir şekilde çoğalması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Detaylar Sedef Hastalığı Nedir? Detay
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuyup kış mevsiminin gelmesinden derimiz de olumsuz etkilenir. Soğuyan hava ile birlikte derimiz vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yaz bezleri daha yavaş çalışmaya başlar.

Detaylar Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Detay

BİZE ULAŞIN

0 324 331 02 03 Uzm. Dr. Ayşegül Güney Whatsapp 0 553 111 85 03 Güvenevler Mahallesi 1919 Sokak Medikal Plaza No: 3 Kat: 2 Yenişehir/Mersin [email protected] Yol Tarifi Al Çalışma Saatleri Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-16:00

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
e-posta adresiniz
telefon numaranız
MESAJINIZ

Mersin Uzman Doktor Ayşegül Güney Dermatoloji Kliniği

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgiler bir doktorun tanı veya muayenesi yerine geçmez. Hastalığınız hakkında muhakkak doktorunuza danışınız.